آزمون سطح ۲ سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱

موافقت نامه

داوطلب گرامی، لطفاً قبل از ثبت نام، دفترچه راهنمای ثبت نام را به دقت مطالعه فرموده و تنها پس از برخوردار بودن از شرایط اقدام به ثبت نام نمایید.

دریافت دفترچه راهنما

شرایط پذیرش جامعة الزهراء

 1. تدین به دین اسلام و مذهب تشیع؛
 2. التزام کامل به مقررات جامعة الزهراء؛
 3. برخورداری از صلاحیت های اخلاقی و اعتقادی؛
 4. سلامت کامل جسمی و روحی؛
 5. نداشتن منع قانونی برای تحصیل؛

توجهآن دسته از طلابی که به هر دلیلی کد تحصیلی آنها راکد شده و تاریخ منع یا انصراف از تحصیل آنها از 19 دی 1398 به بعد باشد، نمی‌توانند در آزمون این دوره شرکت کنند.

 

 1. دارا بودن حداقل مدرک دیپلم و سایر مدارک لازم (مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام
 2. تعهد به اتمام دوره مورد نظر؛
 3. ثبت نام در موعد مقرر و تکمیل و ارائه مدارک مربوط؛
 4. قبولی در مصاحبه ورودی؛

توجهشیوه برگزاری مصاحبه (حضوری یا مجازی) با توجه به وضعیت بهداشتی حاکم بر کشور، در زمان اعلام نتایج به داوطلبان اعلام می شود. البته اولویت با برگزاری مصاحبه به صورت حضوری است و در این صورت، مصاحبه فقط در جامعه الزهرا (شهر قم) برگزار می شود.

 1. رضایت سرپرست قانونی؛
 2. عدم تحصیل هم‌زمان در سایر مراکز آموزشی (اعم از حضوری، مجازی و غیرحضوری).

 

 شرایط ویژه پذیرش سطح 2

 1. عدم سابقه تحصیلات حوزوی به میزان 75 واحد درسی و بیشتر (افرادی که دارای تحصیلات حوزوی به میزان 75 ‏واحد و بیشتر باشند، دفترچه راهنمای آزمون بازپذیری را مطالعه نمایند)؛
 2. ایرانی بودن برای برنامه‌های تمام وقت خوابگاهی، غیرحضوری و مجازی: داوطلبان غیرایرانی دارای مدرک دیپلم، در صورت داشتن سایر شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، فقط می‌توانند در برنامه تمام وقت (صبح یا عصر) یا نیمه وقت (صبح یا عصر) شرکت کنند؛
 3. داوطلبان برنامه تمام وقت خوابگاهی (متقاضیان خوابگاه) باید ایرانی و بین 18 تا 20 سال سن داشته باشند (متولدان 1380 تا 1382). داوطلبان برنامه تمام وقت ایرانی نیز باید بین 18 تا 25 سال بوده (متولدان 1375 تا 1382) و به همراه سرپرست قانونی خود ساکن شهر قم باشند (ایرانی بودن برای پذیرش این برنامه شرط نیست ولی شرط سنی داوطلبان غیر ایرانی متفاوت است برای اطلاع دقیق از تمام شرایط، به دفترچه راهنمای ثبت نام سطح 2 مراجعه نمایید).
 4. ثبت نام در برنامه نیمه وقت (صبح یا عصر) برای داوطلبان ایرانی شرط سنی ندارند، ولی همانند داوطلبان برنامه تمام وقت، باید به همراه سرپرست قانونی خود ساکن شهر قم باشند.
 5. دارا بودن پاسپورت و اقامت قانونی به مدت حداقل 6 ماه برای داوطلبان غیرایرانی در زمان ثبت نام (کارت اقامت/ آمایش قابل قبول نیست).

 نکات مهم:

 1. برای ثبت نام حتماً از کامپیوتر یا لپ تاپ و مرورگر FireFox (فایرفاکس/ موزیلا) استفاده نمایید.
 2. برای ثبت نام، ارسال اسکن عکس رنگی 4*3 تمام رخ با زمینه سفید که برای سال جاری باشد، ضروری است. همچنین تصویر رنگی از اصل مدرک/گواهی تحصیلی (یا فرم تکمیل‌شده واحدهای گذارنده و معدل) و کارت ملی (برای داوطلبان ایرانی) و پاسپورت و ویزا (برای داوطلبان غیرایرانی) الزامی است.
 3. با توجه به تأثیر قطعی امتیاز مربوط به «ویژگی‌های خاص» و «معدل کل»، لطفاً در انتخاب و درج این موارد در سامانه دقت لازم را مبذول فرمایید. در صورت عدم ارائه مدرک مربوط به «ویژگی‌های خاص» و «معدل کل» در زمان مصاحبه، پذیرش شما لغو شده و از شرکت در مصاحبه جلوگیری به عمل می‌آید.

توجه 1افرادی که در حال تحصیل در سال آخر دبیرستان هستند، لازم است به جای مدرک دیپلم، فرم واحدهای گذرانده و معدل را که نمونه خام آن در انتهای دفترچه راهنمای ثبت نام در دسترس است، تکمیل و پس از مهر شدن آن توسط مدرسه، تصویر رنگی ازاصل آن را ارسال نمایند. این افراد فعلاً امکان شرکت در آزمون و مصاحبه را خواهند داشت، ولی برای پذیرش نهایی لازم است اصل مدرک دیپلم خود را حداکثر تا 30 مرداد 1400 (برای داوطلبان پذیرفته شده در نیمسال اول) یا 10 دی 1400 (برای داوطلبان پذیرفته شده در نیمسال دوم) ارائه نمایند.

توجه 2: همچنین، تمامی داوطلبانی که دوره تحصیلی خود را به پایان نرسانده و مشغول به تحصیل هستند، لازم است در قسمت «معدل»، معدل کل واحدهای گذرانده فعلی خود را که در فرم معدل درج و تأیید شده است، ثبت نمایند، زیرا در صورتی که معدل کل نهایی آنها از معدلی که در سامانه درج کرده‌اند، کمتر باشد، پذیرش آنها لغو خواهد شد.

 1. چنانچه شخص دیگری برای شما ثبت نام انجام می‌دهد، لازم است با توجه به ضوابط و اطلاعات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و راهنمای تنظیم و بارگذاری مدارک نظارت کامل و دقیقی بر تمامی مراحل ثبت نام داشته باشید تا در صورت بروز اشتباه، تذکر لازم را برای تصحیح به فرد ثبت نام‌کننده ارائه نمایید.
 2. نیمسالی که در این مرحله برای تحصیل انتخاب می‌کنید، جنبه پیشنهادی دارد و نیمسال قطعی شروع تحصیل داوطلبان بعد از ثبت نام نهایی (پس از پذیرش در مصاحبه) مشخص می‌شود. توجه داشته باشید که انتخاب «نیمسال اول» به معنای شروع تحصیل از اواخر شهریور 1400 و انتخاب نیمسال دوم به معنای شروع تحصیل از بهمن ماه 1400 است. لطفاً دقت بفرمایید.

******

اینجانب ضمن مطالعه کامل و دقیق دفترچه راهنما و با آگاهی کامل از شرایط ثبت نام، اقدام به ثبت نام می‌نمایم و مسئولیت هر گونه اشتباه در این زمینه را برعهده می‌گیرم.