اطلاعیه شماره ۳ : شرایط ثبت نام فارغ التحصیلان سطح ۳ جامعة الزهراء (سلام الله علیها) در آزمون رشته تبلیغ با گرایش حج

فارغ التحصیلان سطح 3 جامعة الزهراء (سلام الله علیها) می‎توانند بدون آزمون در مصاحبه رشته تبلیغ با گرایش حج شرکت کنند و در صورت قبولی در مصاحبه، در این رشته ادامه تحصیل دهند. البته این افراد لازم است با مراجعه به بخش «ثبت نام آزمون سطح 3» سامانه پذیرش، در آزمون سطح 3 ثبت نام کنند و طبق مندرجات دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون، اقدام نمایند. زمان ثبت نام تا 20 دی ماه خواهد بود.

منابع مصاحبه علمی، شامل منابع اختصاصی آزمون رشته تبلیغ با گرایش حج است که در دفترچه راهنمای آزمون سطح 3 درج شده است.

داوطلبان، علاوه بر مصاحبه علمی، باید در مصاحبه عمومی هم شرکت کرده و امتیاز لازم را در این مصاحبه هم کسب نمایند. ثبت نام در مصاحبه عمومی و برگزاری آن به صورت هم زمان با ثبت نام و برگزاری مصاحبه علمی صورت می‌گیرد.

نکته مهم: شایان ذکر است که جامعة الزهراء (سلام الله علیها) تنها متکفل امور آموزشی ـ پژوهشی طلاب این رشته است و دانش پژوهان با تحصیل در این گرایش آمادگی‌های لازم برای امور تبلیغی در عرصه حج و زیارت را کسب می‌کنند و فارغ التحصیلی از این رشته به معنای پذیرش افراد به عنوان معینه نیست. البتّه با توجه به این که گرایش حج و زیارت با تلاش و پی‌گیری مسئولان بعثه مقام معظم رهبری(حفظه الله تعالی) تأسیس شده است، فارغ التحصیلان در صورت داشتن شرایط لازم برای پذیرش نسبت به سایرین اولویت دارند و امکان دارد طبق شرایط، از برخی مراحل جذب تا اعزام تسهیلاتی برای آنان در نظر گرفته شود. همچنین در صورت جذب، با توجه به آموزش‌هایی که در جامعه الزهراء ارایه شده، از برخی دوره ها یا عناوین آموزشی معاف خواهند بود. با این حال، افراد مجرد و کسانی که سن آنها در زمان فارغ التحصیلی، بیش از 40 سال باشد، طبق ضوابط سازمان حج و زیارت، امکان جذب به عنوان معینه حج را ندارند.