ثبت نام آزمون سطح ۲-سال تحصیل ۱۴۰۱-۱۴۰۰ (ویژه دارندگان مدرک دیپلم، کاردانی یا کارشناسی رشته‌های غیرهمسو و بالاتر)

 

لطفاً قبل از خرید کارت ثبت نام به نکات ذیل توجه نمایید:

 1. این کارت مربوط به آزمون سطح 2 و ویژه داوطلبانی است که دارای مدرک دیپلم، کاردانی یا کارشناسی غیرهمسو یا مدارک بالاتر بوده و فاقد تحصیلات حوزوی رسمی در حد 75 واحد و بالاتر باشند. افرادی که قبلاً دارای تحصیلات حوزوی در حد 75 واحد یا بالاتر باشند، باید در آزمون بازپذیری شرکت کنند. همچنین افرادی که دارای مدرک کارشناسی پیوسته در رشته‌های همسو هستند نیز می‌توانند در آزمون سطح 3 شرکت نمایند. بدیهی است بعد از اتمام ثبت نام امکان تغییر سطح آزمون وجود ندارد؛ لذا لازم است با توجه توضیحات فوق نسبت به انتخاب صحیح آزمون خود دقت لازم را مبذول فرمایید.
 2. شیوه برگزاری مصاحبه (حضوری یا مجازی) با توجه به وضعیت بهداشتی حاکم بر کشور، در زمان اعلام نتایج به داوطلبان اعلام می‌شود. البته اولویت با برگزاری مصاحبه به صورت حضوری است و در این صورت، مصاحبه فقط در جامعه الزهرا (شهر قم) برگزار می‎گردد.
 3. برای خرید کارت ثبت نام لازم است از کارت بانکی که دارای رمز دوم می باشد، استفاده نمایید.
 4. در ورود اطلاعات خواسته شده، به ویژه شماره تلفن همراه، دقت نمایید، چون اطلاعات کارت ثبت نام به این شماره پیامک می‌شود.
 5. در صورتی که امکان دریافت پیامک‌های تبلیغاتی را غیرفعال کرده باشید، اطلاعات مربوط به کارت و سایر پیامک‌های اطلاع رسانی پذیرش را دریافت نمایند؛ لذا لازم از طریق زیر نسبت به فعال سازی دریافت پیامکهای تبلیغاتی اقدام نمایید:

شماره گیری #800* و انتخاب گزینه «فعال سازی خدمات محتوایی»

کد دستوری مذکور برای همه اپراتورها (همراه اول، ایرانسل و ...) یکسان است.

 1. قبل از هدایت به صفحه بانک و انجام تراکنش، شماره‌ای تحت عنوان«شماره پیگیری»نمایش داده می‌شود. لطفاً در حفظ و نگهداری این شماره و اطلاعات کارت ثبت نام خریداری شده کوشا باشید. زیرا برای بازیابی شماره‌های ثبت نام (در صورت عدم ارائه از سوی سامانه یا فراموشی آنها)، به این شماره نیاز دارید.
 2. پس از انجام تراکنش مالی، اطلاعات کارت شامل «شماره کارت»، «نام کاربری» و «کلمه عبور» نمایش داده شده و پیامک می‌گردد که با این شماره‌ها می‌توانید ثبت نام کنید. در صورت عدم دریافت این اطلاعات از خرید مجدد کارت جدَاً خودداری کرده و بر اساس توضیحات بند 8 و 9عمل کنید.
 3. در صورت عدم دریافت اطلاعات کارت ثبت نام یابروز خطا، قبل از اقدام برای خرید مجدد، با مراجعه به بخش«بازیابی کارت آزمون»و ارائه «شماره پیگیری» نسبت به دریافت این اطلاعات اقدام نمایید. لازم به توضیح است که پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده در صفحه پیگیری خرید، همه اطلاعات کارت شما به جز «رمز ورود» نمایش داده می شود. برای نمایش رمز ورود ابتدا گزینه «نمایش رمز ورود»، سپس «تولید مجدد کد» را انتخاب می‌کنید. پس از چند ثانیه رمز ورود نمایش داده خواهد شد.
 4. چنانچه موفق به دریافت کارت ثبت نام نشده‌اید، ولی مبلغ ثبت نام از حساب شما کسر شده است، این مبلغ تا 72 ساعت به حساب شما برگشت داده می‌شود. چنانچه مبلغ مذکور تا 72 ساعت برگشت داده نشود، ابتدا به بانک خود مراجعه نمایید و وضعیت حساب را بررسی کنید.سپس از طریق سامانه پیگیری تراکنش ناموفق بانک ملت (سامانه پیگیری تراکنش های ناموفق (سیام)) یا بانک ملی (سامانه ثبت و پیگیری مغایرتهای شتاب) مشکل را پیگیری کنید. اگر بعد از مراحل فوق مبلغ کسرشده مسترد نگردید، می‎توانید بعد از اتمام زمان ثبت نام، با مراجعه به سامانه پذیرش، از طریق لینک «درخواست استرداد وجه» درخواست استرداد وجه نمایید.
 5. توجه داشته باشید که کارت خریداری شده صرفاً برای «آزمون سطح 2 سال تحصیلی 1401-1400» معتبر است.
 6. برای خرید کارت با استفاده از مرورگر موزیلا (فایرفاکس) و صرفا از طریق لپ تاپ یا کامپیوتر اقدام نمایید.