این برنامه در یک دوره چهارساله به صورت تمام وقت اجرا می­شود. کلاسهای این برنامه، به جز روزهای تعطیل، هر روز از ساعت 7 تا 14 برگزار می‌شود. داوطلبان این برنامه باید علاوه بر شرکت در آزمون و مصاحبه و قبولی در آن، همه شرایط ذیل را داشته باشند سکونت در شهر قم با سرپرست قانونی خود، دارا بودن حداقل 18 و حداکثر 25 سال سن در زمان پذیرش نهایی. البته به حداکثر سن مجاز این داوطلبان، در صورت دارا بودن مدرک کاردانی، کارشناسی یا کارشناسی به ترتیب، 2، 4 و 6 سال اضافه می‌شود.

این برنامه در یک دوره چهارساله به صورت تمام وقت اجرا می­شود. کلاسهای این برنامه، به جز روزهای تعطیل، هر روز از ساعت 7 تا 14 برگزار شده و داوطلبان پذیرفته شده در این برنامه، در خوابگاه جامعة ‌الزهراء (س) اسکان خواهند داشت. داوطلبان این برنامه باید علاوه بر شرکت در آزمون و مصاحبه و قبولی در آن، همه شرایط ذیل را داشته باشند: تجرد، عدم سکونت در قم، دارا بودن حداقل 18 و حداکثر 20 سال سن در زمان پذیرش نهایی.

 

این برنامه در مدت شش سال آبه شیوه الکترونیکی برگزار می‌شود و در واقع شکل پیشرفته­ آموزش غیرحضوری است. در این شیوه کلاس‌های درسی به صورت آنلاین برگزار می‌شوند و پذیرفته شدگان لازم است ضمن دارا بودن کامپیوتر  یا لپ تاپ و اینترنت پرسرعت، همه ورزه در ساعتهای اعلام شده توسط بخش اموزشی به سامانه ویژه آموزش مجازی متصل شده و در کلاسها به صورت آنلاین شرکت کنند. امتحانات میان ترم به صورت هفتگی و اینترنتی برگزار می‌شود. برخی از امتحانات پایان ترم طلاب این برنامه به صورت حضوری در مراکز استانها و برخی دیگر به صورت اینترنتی صورت می‌گیرد. این برنامه شرط سنی ندارد.

برنامه «نیمه وقت» يكي از برنامه های آموزش حضوری دوره عمومی ( سطح 2) و مخصوص کسانی است که با خانواده خود (پدر یا همسر) در قم ساکن هستند. 190 واحد درسی این دوره (160 واحد مشترك و 30 واحد گرايشي) در 12 نیمسال درسی (شش سال) ارائه می گردد.
دوره سطح 2 در نیمسال‌های آخر به صورت گرایشی ارائه خواهد شد و طلاب محترم می توانند بر اساس استعداد و علاقه خود در نیمسال های آخر، گرایش مورد نظر را در رشته های(تفسیر و علوم قرآن ، فقه و اصول، کلام اسلامی، فلسفه اسلامی، تعلیم و تربیت اسلامی، تاریخ اسلام و مطالعات اسلامی زنان، تبلیغ با گرایش حج، مدرسی ادبیات عرب، کلام با گرایش امامت،کلام با گرایش مهدویت،کلام با گرایش مذاهب اسلامی) انتخاب و در همان گرایش فارغ التحصیل شوند.
این برنامه شرط سنی ندارد و مخصوص کسانی است که با سرپرست قانونی در شهر قم سکونت دارند. کلاسهای این برنامه، همه روزه (به جز روزهای تعطیل) برگزار می‌شوند.

با توجه به اين‌كه بسياري از خواهران علاقمند به تحصيلات حوزوي، امكان شركت حضوري در كلاس درس را ندارند، برنامه آموزش غير حضوري در سال 1367 طراحي و تأسيس گرديد و بدينوسيله اولين‌ گام‌هاي آموزش‌ عالي‌ غيرحضوري در كشور برداشته شد. این برنامه در مدت شش سال از طریق ارسال لوح فشرده و كتاب‌های درسی اجرا می‌گردد. امتحانات میان‌نیمسال برنامه مذکور به صورت الکترونیکی و امتحانات پایان هر نیمسال تحصیلی به صورت حضوری در مراکز استان­ها برگزار می‌شود. این برنامه شرط سنی ندارد. برنامه غیرحضوری در نیمسال های آخر به صورت گرایشی ارائه خواهد شد و طلاب محترم می توانند بر اساس استعداد و علاقه خود در نیمسال های آخر ، گرایش مورد نظر را (تفسیر و علوم قرآن ، فقه و اصول، کلام اسلامی) انتخاب و در همان گرایش فارغ التحصیل شوند.