دارندگان مدرک دیپلم، مدارک دانشگاهی (به جز دارندگان مدرک کارشناسی در رشته‌های همسو) و طلابی که کمتر از 75 واحد درسی را گذرانده‎اند (در صورت دارا بودن سایر شرایط مندرج در دفترچه راهنما) می‎توانند در آزمون سطح 2 شرکت کنند.

 افرادی که کمتر از 75 واحد درسی را در جامعة الزهراء یا مدارس رسمی تحت پوشش مرکز مدیریت حوزه‌ علمیه خواهران گذرانده باشند و دارای مدرک دیپلم نیز باشند، باید در آزمون سطح 2 شرکت کنند.

داشتن مدرک دیپلم برای طلابی که دارای مدرک سطح یک نیستند، الزامی است؛ به جز طلابی که واحدهای درسی خود را در جامعة الزهراء (س) گذرانده باشند. البته این افراد برای اخذ مدرک سطح 2 خود، لازم است پس از اتمام واحدهای سطح 2 با مراجعه به اداره کل خدمات آموزش، اقدام به ثبت نام و شرکت در آزمون جامع نمایند و در صورت قبولی در این آزمون و دارا بودن معدل کل 14 و بالاتر، به آنها مدرک سطح 2 ارائه خواهد شد. شایان ذکر است که دارا بودن معدل کل 14، شرط عمومی ارائه مدرک تحصیلی برای تمامی سطوح در جامعة الزهراء (س) است و شامل همه پذیرفته شدگان آزمون سطح 2، بازپذیری، سطح 3 و سطح 4 می‌شود.

کسانی که دارای مدرک سطح 1 حوزه باشند یا حداقل 75 واحد درسی را در حوزه ها یا جامعة الزهراء (س) گذرانده باشند.

دارندگان مدرک سطح 1 با معدل کل 19 و بالاتر، مشروط به سپری نشدن بیش از دو سال از زمان فارغ التحصیلی شان، از آزمون معاف هستند.

برنامه سطح یک و دو جامعه الزهرا به صورت پیوسته ارائه می شود لذا افراد مبتدی که تابه حال هیچگونه دروس حوزوی رانخوانده اند می بایست برنامه عمومی سطح دو را ثبت نام نمایند.این مرکز، پذیرش مستقل برای مقطع سطح یک ندارد و فقط از آن دسته از داوطلبان ایرانی و غیرایرانی است که حداقل 75 واحد درسی از دروس سطح 2 را در جامعة الزهراء (س) یا یکی از مدارس حوزه علمیه خواهران گذرانده باشند و یا دارای مدرک سطح یک باشند پذیرش می نماید.

نکته: داوطلبانی که واحدهای درسی خود را در یکی از مدارس رسمی تحت پوشش مرکز مدیریت خواهران گذرانده‎اند و دارای مدرک سطح 1 نیستند، برای شرکت در این دوره حتماً باید دارای مدرک دیپلم باشند. داوطلبان غیرایرانی هم صرفاً در صورت دارا بودن دیپلم ایرانی امکان شرکت در آزمون این دوره را دارند، وگرنه باید در آزمون بازپذیری بخش بین الملل ثبت نام کرده و پذیرش شوند.

 بله. دانش آموزانی که در سال دوازدهم مشغول به تحصیل هستند و هنوز فارغ التحصیل نشده‎اند، لازم است فرم مخصوص ثبت میانگین واحدهای گذرانده متقاضیان سال آخر را که در انتهای دفترچه درج شده است، تکمیل و پس از تأیید مدرسه محل تحصیل، به جای مدرک تحصیلی در سامانه پذیرش جامعة الزهراء (س) ثبت نمایند و مدرک تحصیلی خود را نیز در صورت انتخاب نیمسال اول تا 30 مرداد 1399 و انتخاب نیمسال دوم تا 10 دی ماه 1399 به پذیرش ارائه کنند.

شرط پذیرش برای ورود در جامعه الزهراء داشتن حداقل مدرک دیپلم می باشد. البته آن دسته از طلاب جامعة الزهراء که حداقل 75 واحد درسی را گذرانده باشند، در صورت نداشتن مدرک دیپلم می‌توانند در آزمون بازپذیری شرکت کنند. البته این افراد برای اخذ مدرک سطح 2 لازم است بعد از گذراندن واحدهای سطح 2 خود با مراجعه به اداره کل خدمات آموزش، نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون جامع اقدام نمایند تا در صورت قبولی در این آزمون، مدرک سطح 2 آنها صادر شود.

خیر ـ طلاب همه گرایش‌های سطح 2 (تفسیر، کلام، فقه، فلسفه و ...) در ابتدا 160 واحد درسی مشترک را می‌گذرانند، سپس در دو نیمسال‌ آخر به گذراندن 30 واحد گرایشی اقدام می‌کنند.