مشخصات عکس شما جهت آپلود باید مطابق مشخصات ذکر شده در صفحه راهنمای عکس باشد. در غیر اینصورت عکس شما ارسال (آپلود) نخواهد شد. لازم به یادآوری است که تصویر باید با پسوند jpg باشد؛ لذا از تغییر پسوند عکس به صورت دستی نیز خودداری نمایید. همچنین درازا (طول) و پهنای (عرض) عکس پرسنلی باید بین 250 تا 600 پیکسل و حجم فایل تصویر باید بین 40 تا 250 کیلو بایت باشد. در ضمن، درازا (طول) و پهنای (عرض) سایر مدارک باید بین 600 تا 1500 پیکسل و حجم فایل تصویر باید بین 90 تا 600 کیلو بایت باشد.

نکته: باید اصل مدارک اسکن شده باشد و ابعاد عکسها باید متناسب باشد و عکسهای کشیده تایید نمیشوند.

مرحله اول: اندازه گیری حجم و طول و عرض تصاویر: برای اندازه گیری حجم تصویر روی آن راست کلیک کرده و گزینه Properties و بعد از آن گزینه General را انتخاب کنید. در کادری که باز می شود، در قسمت Size on disk حجم تصویر به صورت kB نشان داده می شود. برای مشاهده طول و عرض تصویر نیز بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه Open With را انتخاب نمایید. از لیست باز شده، گزینه «Paint» را انتخاب کنید. در اینجا با کلیک بر روی Resize و انتخاب Pixels می توانید طول و عرض تصویر را در دو کادر پایین مشاهده کنید که باید اعداد آن بین 600 تا 1200 باشد.

مرحله دوم: در صورتی که حجم یا اندازه تصویر مناسب نباشد، باید با تغییر اعداد طول و عرض تصویر در نرم افزار Paint نسبت به تنظیم تصویر اقدام نمایید. برای این کار تصویر را به ترتیبی که در بالا توضیح داده شد، باز کرده و به قسمت طول و عرض تصویر رفته و با تغییر یکی از اعداد طول یا عرض نسبت به تنظیم تصویر اقدام نمایید. دقت داشته باشید که تیک گزینه maintain aspect ratio برداشته نشود تا با تغییر یکی از اعداد، عدد دیگر خود به خود تغییر کند. این تغییر خود به خودی باعث می شود که طول و عرض تصویر به صورت طبیعی تغییر کند و ابعاد عکسها متناسب باشد و عکسها کشیده نشوند.