خیر. این موارد فقط به عنوان یک امتیاز محسوب می شوند که بر نمره آزمون داوطلب تأثیرگذار است و همه افرادی که دارای چنین امتیازهایی هستند لازم است در آزمون شرکت کنند.

انتخاب واحد نیمسال اول طلاب، پس از صدور کد تحصیلی، توسط بخش آموزشی مربوطه انجام می‌گیرد. پذیرفته شدگان می‌توانند بر اساس تقویم آموزشی هر بخش که در سایت جامعة الزهراء (jz.ac.ir) ارائه شده است، در زمان انتخاب واحد به سامانه دانش‌پژوهان (http://student.jz.ac.ir/strcss/Authenticate.php) مراجعه نموده و با استفاده از کد تحصیلی و کد ملی خود وارد صفحه شخصی خود شده و واحدهای انتخابی را از طریق بخش "انتخاب واحد" مشاهده نمایند. شایان ذکر است که انتخاب واحد نیمسال‌های بعدی توسط طلبه و در زمان مذکور در تقویم آموزشی، از طریق سامانه دانش پژوهان انجام می شود.

شروع نیمسال برای دوره های حضوری، مجازی و غیرحضوری متفاوت است؛ لذا لازم است به تقویم آموزشی هر بخش آموزشی که صفحه ویژه آنها در سایت جامعة الزهراء (jz.ac.ir) قابل دسترس است، مراجعه کنید.

خیر. اما برای اخذ مدرک تحصیلی هر سطح، معدل کل طلبه نباید کمتر از 14 باشد.

این گروه، کسانی هستند که به واسطه شرایطی که در دفترچه قید شده‌اند، نیازی به شرکت در آزمون ندارند و تنها با شرکت در مصاحبه و قبولی در آن می‎توانند وارد جامعه الزهراء (س) شوند. البته این افراد لازم است مثل دیگر داوطلبان تمامی مراحل ثبت نام از جمله ثبت نام آزمون را انجام دهند و در سامانه ثبت نام گزینة «معاف از آزمون ورودی هستم» را در مرحله اول ثبت نام آزمون علامت بزنند. بدیهی است در صورت عدم احراز شرایط معافیت داوطلبی که خود را به عنوان معاف از آزمون معرفی کرده است، پذیرش وی لغو خواهد شد، لذا لازم است با مطالعه کامل شرایط معافیت در دفترچه اقدام به علامت زدن گزینۀ معافیت نمایند.

بله، داوطلبان تمام مقاطع لازم است در زمان پذیرش نهایی حداقل 18 سال تمام داشته باشند. علاوه بر این، داوطلبان برنامه تمام وقت خوابگاهی و تمام وقت روزانه در سطح 2 در زمان پذیرش نهایی به ترتیب نباید بیشتر از 20 و 25 سال داشته باشند. البته برای داوطلبان برنامه تمام وقت روزانه، در صورت دارا بودن مدارک دانشگاهی کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد، به ترتیب 2، 4 و 6 سال به شرط سنی مذکور (25 سال) اضافه می‌شود.

تغییر برنامه در زمان پذیرش امکان پذیر نیست و کد تحصیلی داوطلب در همان برنامه‌ای که در ابتدا ثبت نام کرده و قبول شده است، صادر می‌شود. اما بعد از یک سال از شروع تحصیل و تنها برای یک بار امکان پذیر است. طلبه برای این امر می‎تواند به مدرسه یا مرکز تخصصی خود مراجعه کند.

 بله. دانش آموزانی که در سال دوازدهم مشغول به تحصیل هستند و هنوز فارغ التحصیل نشده‎اند، لازم است فرم مخصوص ثبت میانگین واحدهای گذرانده متقاضیان سال آخر را که در انتهای دفترچه درج شده است، تکمیل و پس از تأیید مدرسه محل تحصیل، به جای مدرک تحصیلی در سامانه پذیرش جامعة الزهراء (س) ثبت نمایند و مدرک تحصیلی خود را نیز در صورت انتخاب نیمسال اول تا 30 مرداد 1399 و انتخاب نیمسال دوم تا 10 دی ماه 1399 به پذیرش ارائه کنند.

 بله این افراد لازم است فرم مخصوص ثبت میانگین واحدهای گذرانده متقاضیان سال آخر را که در انتهای دفترچه درج شده است، تکمیل و پس از تأیید و مهر آن توسط دانشگاه محل تحصیل یا اداره کل خدمات و واحدهای آموزشی جامعة الزهراء (س) یا معاونت آموزش مرکز مدیریت استان خود در سامانه پذیرش جامعة الزهراء (س) بارگذرای نمایند و مدرک تحصیلی خود را نیز در صورت انتخاب نیمسال اول تا 30 مرداد 1399 و انتخاب نیمسال دوم تا 10 دی ماه 1399 به پذیرش ارائه کنند.

آخرین زمان تحویل مدرک تحصیلی در صورت انتخاب نیمسال اول تا 30 مرداد 1399 و انتخاب نیمسال دوم تا 10 دی ماه 1399 است.